Key Account Manager til Berry Bramlage Kolding A/S
Er dit speciale relations- og kundepleje, er du strategisk tænkende, en god sælger og har du en stor viden om B2B-salg af emballage til industrikunder?
Så er du måske Berry Bramlage Kolding’s nye Key Account Manager, hvis opgave det bl.a. bliver at underbygge og udvide den positive kontakt til større og komplekse industrikunder i hele Danmark, samt dele af Europa, i forbindelse med salg af plastflasker og -dunke.
Jobprofil
Personprofil
Du har erfaring fra en lignende stilling som Key Account Manager, gerne med salg af emballage (plast, bølgepap, kartonnage, glas eller lignende)
Du er kontaktskabende og evner, samt brænder for, at sælge varer til både eksisterende og nye kunder.
Du har en kommerciel uddannelse, praktisk og teoretisk viden som matcher stillingen, god teknisk forståelse og erfaring med B2B-salg til komplekse kunder – især inden for fødevareindustrien.
Du er meget forhandlingsvant, har indsigt i kontrakter – kommercielt og juridisk – og kan arbejde med små marginer.
Desuden behersker du Officepakken og er god til at kommunikere på dansk og engelsk i skrift og tale.
Du trives med at rejse rundt til kunder i hele Danmark.
Som person er du selvstændig, robust og vedholdende. Samtidig er du udadvendt, god til at skabe relationer og kan omgås alle typer mennesker.
Virksomheden tilbyder
Gode udviklingsmuligheder. Din løn vil afspejle dine kvalifikationer og erfaring, og personalegoderne omfatter pension og sundhedsforsikring, mobiltelefon, pc og internetopkobling.
Yderligere oplysninger/ansøgning
Vil du vide mere om stillingen, er du velkommen til at kontakte Aksel Uglvig Jensen, Skelmose, på tlf. 40 84 01 33. Ansøgning med relevante bilag kan sendes til Aksel Uglvig Jensen her.
Ansøgninger vil blive behandlet løbende.
Tiltrædelse: hurtigst muligt.
Om virksomheden
Berry Bramlage Kolding fremstiller plastemballager til fødevarer, drikkevarer, husholdning samt kemiske produkter til såvel det danske marked som eksportmarkedet og er Danmarks størst plastflaskefabrik.
Virksomheden har eksisteret siden 1961, først under navnet Holmia A/S, siden under navnet Promens og RPC Kolding. I juli 2019 blev RPC Group opkøbt af Berry Global Group, som er en ledende global udbyder af et bredt sortiment af plastemballage. Virksomheden ligger i Kolding og beskæftiger 85 ansatte.
Stilling
Key Account Manager
Firma
Berry Bramlage Kolding A/S
Sted
Kolding
Hjemmeside
Referencenummer
22-625
Kontakt
Aksel Uglvig Jensen
Adm. direktør og rådgiver
Tlf. +45 40 84 01 33
E-mail: auj@skelmose.eu
Copyright @ All Rights Reserved
Faglighed - Grundighed - Tryghed
Skelmose ApS